Novinky

Analýza trhu s umenim za rok 2014

02.03.2016
Rok 2014 bol, podobne ako rok 2007, v mnohých aspektoch rokom rekordným. Pozrite si analýzu trhu s umením za rok 2014 najmä v kontexte s Andym Warholom, ktorý svetový trh s umením absolútne ovládol.

Trh s umením rekordne rástol, predali sa diela za 14 miliárd eur

13.03.2015
Trh s výtvarným umením vlani znovu zažil rekordný rok, keď sa na aukciách predali diela za 15,2 miliardy dolárov (asi 13,7 miliardy eur). Najžiadanejším umelcom na dražbách výtvarného umenia je podľa odborníkov Andy Warhol.

Andy Warhol Galéria Kassán

03.02.2015
Článok o Mihal Gallery na portáli AMIKASSA.SK.

OTVÁRACIA DOBA:
Pred návštevou je potrebné sa telefonicky ohlásiť na t.č. 0908 976 609 a dohodnúť si termín a počet návštevníkov.

Viac info

Hrušky

Viac info - Hrušky

O diele A. Warhola PEARS (HRUŠKY).

„Pears“  (Hrušky) – obraz z portfólia Space Fruit, Edition: 64/150, (F/S:II. 203),  označený a podpísaný A. Warholom v ľavom dolnom rohu. Dielo je jedinečným príkladom výtvarnej moderny stelesnenej v duchu pop-artu. Naoko ošúchanú tému zátišia s ovocím spracoval A. Warhol jemu príznačným geniálnym spôsobom. Vynechal zbytočné detaily, ktorými sa zvyčajne zaoberajú iní výtvarníci pri tej istej téme. Kombináciou červenej, zelenej a čiernej farby a  hrou tieňa  vytvoril A. Warhol neobyčajne svieže dielo. Cítiť z neho remeselnícku zručnosť, ľahkosť a jednoduchosť. Obraz „Pears“ (Hrušky) je zberateľsky zaujímavý, vizuálne vhodný, tak do galérie, ako aj do bytu či do officu. Kvalitné umelecké dielo renomovaného svetového autora vždy upúta a dokáže zvýšiť  imidž majiteľa aj dobrej  firmy.

 

Podpis A. Warhola

 

Fotografia z aukcie<< Späť do galérie