Novinky

Analýza trhu s umenim za rok 2014

02.03.2016
Rok 2014 bol, podobne ako rok 2007, v mnohých aspektoch rokom rekordným. Pozrite si analýzu trhu s umením za rok 2014 najmä v kontexte s Andym Warholom, ktorý svetový trh s umením absolútne ovládol.

Trh s umením rekordne rástol, predali sa diela za 14 miliárd eur

13.03.2015
Trh s výtvarným umením vlani znovu zažil rekordný rok, keď sa na aukciách predali diela za 15,2 miliardy dolárov (asi 13,7 miliardy eur). Najžiadanejším umelcom na dražbách výtvarného umenia je podľa odborníkov Andy Warhol.

Andy Warhol Galéria Kassán

03.02.2015
Článok o Mihal Gallery na portáli AMIKASSA.SK.

OTVÁRACIA DOBA:
Pred návštevou je potrebné sa telefonicky ohlásiť na t.č. 0908 976 609 a dohodnúť si termín a počet návštevníkov.

Viac info

Marta Graham 1984, screenprint UT

Viac info - Marta Graham 1984, screenprint UT

Informácie o diele Martha Graham: 

Title: „Martha Graham Lamentation“ (F/ Sch, II. 388) – 144 B UT.021.
"EACH PRINT IS UNIQUE" .
Medium: Screenprint on Lenox Muzeum Board, YER 1986.
Obraz je certifikovaný, značený ako „UT“(unikátny screenprint), čo mu dodáva punc jedinečnosti. Portrét zachytáva svetoznámu tanečnicu Marthu Graham v expresívnej póze lamentujúcej Márie Magdalény. 


Biblický príbeh stvárnený svetoznámou M. Graham :

Dielo patrí do úzkej skupiny diel A. Warhola s náboženskou tematikou. Tanečnica Martha Graham  v tanečnej póze zobrazuje Máriu Magdalénu ktorá spolu s apoštolmi sprevádzala Ježiša až po jeho posledné chvíle: ukrižovanie a pohreb. Jej meno sa spomína v biblickej udalosti keď sa s Janou a Máriou Jakubovou vybrali k hrobu, aby pomazali Ježišovo mŕtve telo, ale našli iba prázdny hrob. Stratené telo zostala pri hrobe oplakávať iba jediná zo žien – Mária Magdaléna.  Ako prvej sa jej vtedy zjavil aj zmŕtvychvstalý Ježiš. Rovnako bola prvou, ktorá túto zvesť ihneď oznámila ďalším učeníkom.
Martha Graham (1894-1991) – svetoznáma americká tanečnica a choreografka,  zakladateľka moderného tanca. V roku 1927 založila v New Yorku slávnu „Martha Graham Dance Company”, ktorá existuje dodnes. Zásady a metódy  výučby novej techniky tanca od Marthy Graham prevzali tanečné školy, kolégiá a univerzity  v USA a po II. svetovej vojne aj v Európe.  Jej vplyv na vývoj moderného tanca bol obrovský.

 

Certifikát<< Späť do galérie