Novinky

Analýza trhu s umenim za rok 2014

02.03.2016
Rok 2014 bol, podobne ako rok 2007, v mnohých aspektoch rokom rekordným. Pozrite si analýzu trhu s umením za rok 2014 najmä v kontexte s Andym Warholom, ktorý svetový trh s umením absolútne ovládol.

Trh s umením rekordne rástol, predali sa diela za 14 miliárd eur

13.03.2015
Trh s výtvarným umením vlani znovu zažil rekordný rok, keď sa na aukciách predali diela za 15,2 miliardy dolárov (asi 13,7 miliardy eur). Najžiadanejším umelcom na dražbách výtvarného umenia je podľa odborníkov Andy Warhol.

Andy Warhol Galéria Kassán

03.02.2015
Článok o Mihal Gallery na portáli AMIKASSA.SK.

OTVÁRACIA DOBA:
Pred návštevou je potrebné sa telefonicky ohlásiť na t.č. 0908 976 609 a dohodnúť si termín a počet návštevníkov.

Viac info

Teddy Roosevelt, screenprint AP

Viac info - Teddy Roosevelt, screenprint AP

Prvý plyšový medvedík dostal meno po Teddym Rooseveltovi


„Teddy Roosevelet“ z portfolia „Cowboys and Indians“:

 

Jeden z najpopulárnejších prezidentov v histórii USA. Podľa ktorého bol pomenovaný prvý plyšový medvedík na svete. Teddy (Theodore) Bear z roku 1903. Obľúbená hračka miliónov detí. O jeho vzniku sa traduje niekoľko historiek, a v každej z nich dominuje 26. prezident USA Theodore Roosevelt. Jedna z nich hovorí  o prezidentovej poľovačke v štáte Mississippi v novembri 1902. Po neúspešnom dni, keď sa sklamanému prezidentovi nepodarilo nič uloviť, chytili jeho hostitelia čierne louisianské medvieďa, priviazali k stromu a ponúkli prezidentovi na zastrelenie. Prezident odmietol vetou, ktorá sa vpísala do histórie: "Ušetrite toho medveďa!" Ešte v tom istom mesiaci známy politický karikaturista Clifford Berryman nakreslil do Washington Post obrázok Roosevelta, ako sa s puškou v ruke odmietavo odvracia od spútaného čierneho medvedíka. Toto rozhodnutie vstúpilo nielen do dejín USA, ale aj  do života takmer každého malého dieťaťa. Prezident Teddy Roosevelt prijal počas svojho úradu množstvo zákonov na ochranu prírody a zlepšenie života bežných Američanov. A. Warhol v portréte zobrazil americkú „superstar“ začiatku 20. storočia.

 

  

 


„Teddy Roosevelt“  ( FS-II.386 )

 

Title  Cowboys and Indians; Teddy Roosevelt ( FS-II.386 )
Medium  Screenprint on Lenox Museum Board.
Year  1986 Size  36" x 36"
Edition Edition of 250, 50 AP, 15 PP, 15 HC 13/15,  numbered in Roman numerals, signed and numbered in pencil lower right
Provenance The Estate Andy Warhol
Misc. Singel, Printer: Rupert Jasen Smith, New York,  Publisher: Gaultney, Klineman Art, Inc., New York


Print is unique !  Diela s označením „HC“ sú  považované, hlavne zberateľmi za unikátne, aj vďaka veľmi nízkemu nákladu.  ide o diela vybrané a označené umelcom ako dar svojim blízkym resp. známym. V čase života umelca sa diela s označením HC ani nepredávali resp. nevystavovali. Diel s označením "HC" od A. Warhola je v ponukách galérií veľmi málo.

 

Podpis A.Warhola<< Späť do galérie